ETIKA A ETIKETA

Slovy Jiřího Gutha Jarkovského - “Slušnost je člověku vrozená, zdvořilosti se musíme učit”

#nenimitojedno

Etiketa jako soubor pravidel společenského chování, která se utvářela tak, jak se utvářela lidská společnost, vychází z Etiky. Etika a etická výchova učí jedince orientovat se na dobro a odlišovat dobro a zlo. Spojením těchto dvou složek lze vychovat člověka, který bude pro společnost velmi potřebný. Dokáže se orientovat ve svém životě, v rodině, ve vztazích mezi lidmi, ve vztahu k práci, k přírodě,...

Kde jinde než u dětí a dospívajících je v dnešní přetechnizované době důležité klást velký důraz na výchovu mravů a etiky. Učíme je dějiny, ale málo z nás si uvědomuje, že vše souvisí se vším. A tak, když víme, že první prezident naší samostatné vlasti byl Tomáš Garrigue Masaryk, proč bychom dětem neřekli také o jeho ceremoniáři Jiřím Guthu- Jarkovském, který pravidla společenského chování sepsal již před sto lety. A není to jenom česká historie, kde se o pravidlech společenského chování píše.

Například na dvoře Krále Ludvíka XIV. byla pravidla etikety tak složitá, že zahrnovala mimo jiné i uléhání do lože a vstávání.

Kurzy společenského chování pro děti a dopívající vycházejí z těchto témat

Pokud moje nabídka rezonuje s Vašimi potřebami a cíli, budu ráda, když mne kontaktujete. Jsem připravena Vám poskytnout další informace, odpovědět na Vaše otázky a začít společně pracovat na dosažení Vašich cílů. Nebojte se mi zavolat nebo napsat e-mail. Těším se na Vaše příběhy a na to, jak vám můžu pomoci.

Moje metody práce

Pojďme se podívat, jak funguje Váš mozek a jak lze změnit nastavení mysli,
když víte, jakou odezvu Vám Vaše tělo dává.

LPAD

Jeden z prvních ucelených nástrojů dynamické diagnostiky. Profesor R. Feuerstein vytvořil soubor testů, jejichž hlavním cílem je zjistit, jaký je potenciál rozvoje jedince, má-li příležitost k adekvátnímu zprostředkování a sleduje, za jakých okolností lze schopnosti jedince rozvíjet.

chci vědět více

QEEG Mozkové mapování

Diagnostická metoda, díky níž je možné “nahlédnout” na práci mozku a jeho dysfunkce z hlediska kvantity (na rozdíl od klasického EEG). Na povrch hlavy je umístěno několik senzorů, které zaznamenávají elektrickou aktivitu mozku pro následnou analýzu.

chci vědět více

BIOFEEDBACK

Metoda využívající vizualizaci a trénink fyziologické aktivity vyplývající z rozhraní mysli a těla. Používáním těchto signálů se lidé mohou naučit uvědomovat si obvykle nevědomé procesy. Trénovaný získává okamžitou informaci o tom, jak mozek a tělo při tréninku pracuje.

chci vědět více

Kontaktujte mě

Mgr. et Mgr. Alice Pospíšilová All-consulting s.r.o.

Jitřní 2283, 252 28 Černošice
IČO: 271 18 428

+420 603 838 333 alice.pospisilova@bystrymozek.cz