SPORT

Mentální trénink pro sportovce je důležitým prvkem, který může významně ovlivnit jejich výkon a výsledky.

Emoce spojené s vítězstvím a smutek z porážky jsou hlavním důvodem, proč se zapojujeme do sportu. Tyto vzrušující výzvy jsou tím, co nás na sportu přitahuje.

Mysl a tělo mají odlišné reakce během dobrých a špatných sportovních výkonů. Když sportovec rozpozná tyto reakce, může je využít jako cennou zpětnou vazbu pro zlepšení svého výkonu. Pomáhá mu to naučit se, jak dosáhnout požadovaného stavu nebo zvládat běžné stresové signály, jako je rychlý srdeční tep, povrchní dýchání nebo napjaté svaly, což zvyšuje šance na úspěch.

Vezměme si příklad sportovců, kteří špatně dýchají nebo příliš přetěžují své ramenní svaly. Tyto chyby mohou ovlivnit jejich tělesné reakce a způsobit tak pocity podobné panice. S pomocí metody biofeedback lze tuto tendenci změnit. Tím může sportovec dosahovat plynulých a precizních pohybů a lépe se soustředit na své výkony.

Většina vážených sportovců jednomyslně souhlasí, že psychologický aspekt sportu - maximalizace motivace, koncentrace a duševní odolnost - hraje zásadní roli v dosahování úspěchu. Ikony sportu, jako jsou Tiger Woods, Jack Nicklaus, Alex Rodriguez a mnoho dalších, pravidelně zdůrazňují význam psychologie sportu a potřebu posilovat své mentální dovednosti, aby dosáhli maximálního výkonu a zároveň byli schopni dennodenně čelit výzvám a nejistotě.

POMŮŽU VÁM DOSÁHNOUT VAŠICH CÍLŮ!

Studie Univerzity v Torontu a Univerzity v Marseille odhalila, že pouhých 7 minut meditace s neurofeedbackem může pozitivně ovlivnit sportovní výkon

Úskalí golfové hry
...a jak na ně

GOLF je hra klidu, uvolněného soustředění, pohody, pokory, štěstí, radosti... někdy ale i strachu, smůly, zloby, boje, slz.

Jedním z nejčastějších problémů golfistů je jejich negativní emoční reakce poté, co trefí špatnou ránu a tento pocit si přenesou na další ránu nebo na další jamku. Někdy tato reakce usnadňuje hněv vůči sobě samému. Jindy je to pocit sklíčenosti a dokonce beznaděje. Golfisté často říkají: "Ztratil jsem sebedůvěru…”

Ve specifických sportovních situacích, jako je střelba, lukostřelba nebo golf, může použití nástrojů metody neurofeedback k zobrazení elektrické aktivity sportovci pomoci identifikovat stav mozku, který vede k maximálnímu výkonu.

Představte si, že abyste se mohli plně soustředit na svůj úkol, jako je například odpal golfového míčku, váš mozek musí aktivovat určité oblasti, které produkují více vysokofrekvenčních beta vln. Těmto beta vlnám se říká také 'zaostřovací vlny', protože vám pomáhají zůstat soustředění.

Naopak, pokud chcete uvolnit napětí, třeba před tím, než lukostřelec vypustí šíp, mozek produkuje více mozkových vln známých jako SMR. Tyto mozkové vlny jsou 'klidné a tiché' a zvyšují pravděpodobnost hladkého a úspěšného vypuštění šípu, podobně jako u jeho nejlepších střel během tréninku. Sportovec se učí ovládat video displej tím, že dosáhne duševního stavu, který vyvolává požadované změny v mozkových vlnách. Tento proces, známý jako neurofeedback trénink, je často přirovnáván k aerobiku pro mozek nebo tréninku mentální kondice.

Pokud moje nabídka rezonuje s Vašimi potřebami a cíli, budu ráda, když mne kontaktujete. Jsem připravena Vám poskytnout další informace, odpovědět na Vaše otázky a začít společně pracovat na dosažení Vašich cílů. Nebojte se mi zavolat nebo napsat e-mail. Těším se na Vaše příběhy a na to, jak vám můžu pomoci.

Moje metody práce

Pojďme se podívat, jak funguje Váš mozek a jak lze změnit nastavení mysli,
když víte, jakou odezvu Vám Vaše tělo dává.

LPAD

Jeden z prvních ucelených nástrojů dynamické diagnostiky. Profesor R. Feuerstein vytvořil soubor testů, jejichž hlavním cílem je zjistit, jaký je potenciál rozvoje jedince, má-li příležitost k adekvátnímu zprostředkování a sleduje, za jakých okolností lze schopnosti jedince rozvíjet.

chci vědět více

QEEG Mozkové mapování

Diagnostická metoda, díky níž je možné “nahlédnout” na práci mozku a jeho dysfunkce z hlediska kvantity (na rozdíl od klasického EEG). Na povrch hlavy je umístěno několik senzorů, které zaznamenávají elektrickou aktivitu mozku pro následnou analýzu.

chci vědět více

BIOFEEDBACK

Metoda využívající vizualizaci a trénink fyziologické aktivity vyplývající z rozhraní mysli a těla. Používáním těchto signálů se lidé mohou naučit uvědomovat si obvykle nevědomé procesy. Trénovaný získává okamžitou informaci o tom, jak mozek a tělo při tréninku pracuje.

chci vědět více

Kontaktujte mě

Mgr. et Mgr. Alice Pospíšilová All-consulting s.r.o.

Jitřní 2283, 252 28 Černošice
IČO: 271 18 428

+420 603 838 333 alice.pospisilova@bystrymozek.cz